Översikt
Specifikation
PD104VT3
PD104VT3 Grundläggande information
| Panelmodell | PD104VT3 |
|---|---|
| Panel varumärke | PVI |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,10.4 inch, 640×480 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| PD104VT3-pris | Begär pris och ledtid |
| Driftstemperatur | -10 ~ 60 °C |
| Förvaringstemperatur | -20 ~ 70 °C |
PD104VT3 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 640(RGB)×480 (VGA) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 76 PPI |
| Bildförhållande | 4:3 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.110×0.330 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.330×0.330 mm (H×V) |
| Vikt | 516±20g |
| Yta | Antiglare |
| Aktivt område | 211.2×158.4 mm (H×V) |
| Bezel Area | 215.2×162.4 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 243×185.1 mm (H×V) |
| Skissdjup | 12.5±0.5 mm |
| Hål och fästen | Face mounting holes (2-Φ3.5, 2-R1.75) on left, right bezel |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Without |
PD104VT3 Optiska funktioner
| Visningsläge | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 330 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 400 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | 262K (6-bit) |
| Respons tid | 15/25 (Typ.)(Tr/Td) |
| Visningsvinkel | 60/60/40/55 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visar riktning | 6 o'clock |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.309; Wy:0.337 |
| Vit Variation | 1.25/1.43 (Typ./Max.)(9 points) |
| Solljus läsbar | N |
PD104VT3 Elektronik Feature
| Vertikal frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvänd scanning | Yes (180°) |
PD104VT3 Backlight System
| Lampposition | Edge light type (Top and Bottom) |
|---|---|
| Lamptyp | CCFL |
| Lampbelopp | 2 pcs |
| Lampform | Straight |
| Lampans livstid | 30K(Min.) (Hours) |
| Lampspänning | 540±54V |
| Lampans ström | 3.0/6.0/8.0mA (Min./Typ./Max.) |
| Lampfrekvens | 50/60/70KHz (Min./Typ./Max.) |
| Lampans startspänning | 1080/1410V (Max.)(Ta=+25/0℃) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Lampadrivrutin | No |
PD104VT3 Signalgränssnitt
| Signalkategori | TTL |
|---|---|
| Signalklass | TTL (1 ch, 6-bit) |
| Ingångsspänning för panel | 3.3V (Typ.)(VCC) |
| Ingångsström för panelen | 300/390mA (Typ.)(ICC) |
| Spänning för visningssignaler | -0.1V≤VIL≤0.1VCC; 0.7VCC≤VIH≤VCC |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Signalgränssnitt | IRISO - IMSA-9632S-30Y900, Pitch:0.5 mm, Pin:30 pins |
