Översikt
Specifikation
SG12232A

SG12232A Grundläggande information
| Panelmodell | SG12232A |
|---|---|
| Panel varumärke | Amson |
| descrition | STN-LCD ,2.2 inch, 122×32 |
| Paneltyp | STN-LCD |
| SG12232A-pris | Begär pris och ledtid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Förvaringstemperatur | -30 ~ 80 °C |
SG12232A Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 122×32 |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | Rectangle |
| Pixel densitet | 57 PPI |
| Bildförhållande | >3:1 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.44×0.490 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.44×0.490 mm (H×V) |
| Aktivt område | 53.64×15.64 mm (H×V) |
| Bezel Area | 60.5×18.5 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 84×44 mm (H×V) |
| Skissdjup | 12.7 (Max.) mm |
| Hål och fästen | Face mounting holes (4-Φ2.5) on left, right bezel |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Without |
SG12232A Optiska funktioner
| Visningsläge | STN, Yellow/Green (Positive), Transflective |
|---|---|
| Display Färg | Monochrome (1-bit) |
| Solljus läsbar | Y |
SG12232A Elektronik Feature
| Förare IC | COB Built-in SED1520 |
|---|---|
| Körningsmetod | Duty: 1/32 |
SG12232A Backlight System
| Lampposition | Edge light type |
|---|---|
| Lamptyp | YG-LED |
SG12232A Signalgränssnitt
| Signalkategori | CPU |
|---|---|
| Signalklass | 8-bit parallel |
| Ingångsspänning för panel | 5.0V (Typ.) |
| Ingångsström för panelen | 2.5/4.5mA (Typ./Max.) |
| Gränssnittstyp | Pad |
