Översikt
Specifikation
T-51431L016J-FW-P-AA
T-51431L016J-FW-P-AA Grundläggande information
| Panelmodell | T-51431L016J-FW-P-AA |
|---|---|
| Panel varumärke | OPTREX |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,1.6 inch, 240×234 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| T-51431L016J-FW-P-AA-pris | Begär pris och ledtid |
| Driftstemperatur | 0 ~ 60 °C |
| Förvaringstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Anmärkningar | Compatible with NTSC & PAL system |
T-51431L016J-FW-P-AA Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 240×234 |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Delta |
| Pixel densitet | 155 PPI |
| Bildförhållande | 4:3 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.135×0.104 mm (H×V) |
| Vikt | 18±3g |
| Yta | Antiglare |
| Aktivt område | 32.4×24.336 mm (H×V) |
| Bezel Area | 36.20×28.14 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 45.9×38.6 mm (H×V) |
| Skissdjup | 5.9 (Typ.) mm |
| Hål och fästen | Face mounting holes (3-Φ2.0 on bracket) |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Without |
T-51431L016J-FW-P-AA Optiska funktioner
| Visningsläge | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| Kontrastförhållande | 150 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | Full color () |
| Respons tid | 30/50 (Max.)(Tr/Td) |
| Visningsvinkel | 50/50/15/35 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visar riktning | 6 o'clock |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.300; Wy:0.310 |
| transmissivitet | 8.0% (Typ.)(with Polarizer) |
| Solljus läsbar | N |
T-51431L016J-FW-P-AA Elektronik Feature
| Omvänd scanning | Yes (U/D, L/R) |
|---|---|
| Total strömförbrukning | 0.518/0.56W (Typ./Max.) |
T-51431L016J-FW-P-AA Backlight System
| Lamptyp | CCFL |
|---|---|
| Lampbelopp | 1 pcs |
| Lampans livstid | 10K(Min.) (Hours) |
| Lampspänning | 170±25V |
| Lampans ström | 3.0mA (Typ.) |
| Lampfrekvens | 35/95KHz (Typ./Max.) |
| Lampans startspänning | 500/750V (Max.)(Ta=+25/0℃) |
| Lampor Strömförbrukning | 0.51/0.55W (Typ./Max.) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Lampadrivrutin | No |
T-51431L016J-FW-P-AA Signalgränssnitt
| Signalkategori | Analog |
|---|---|
| Signalklass | TFT Specific Analog RGB |
| Panel strömförbrukning | 8/8.5W (Typ./Max.) |
