Översikt
Specifikation
T-51440GL070H-FW-AD
T-51440GL070H-FW-AD Grundläggande information
| Panelmodell | T-51440GL070H-FW-AD |
|---|---|
| Panel varumärke | OPTREX |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 480×234 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| T-51440GL070H-FW-AD-pris | Begär pris och ledtid |
| Driftstemperatur | -30 ~ 85 °C |
| Förvaringstemperatur | -40 ~ 85 °C |
T-51440GL070H-FW-AD Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 480(RGB)×234 |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 76 PPI |
| Bildförhållande | 16:9 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.107×0.372 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.321×0.372 mm (H×V) |
| Vikt | 170g (Max.) |
| Aktivt område | 154.08×87.048 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 164.9×100 mm (H×V) |
| Skissdjup | 6.0 (Typ.) mm |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Without |
T-51440GL070H-FW-AD Optiska funktioner
| Visningsläge | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 400 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 150 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | Full color () |
| Respons tid | 10/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Visningsvinkel | 60/60/30/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visar riktning | 6 o'clock |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.350; Wy:0.365 |
| Solljus läsbar | N |
T-51440GL070H-FW-AD Elektronik Feature
| Vertikal frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvänd scanning | Yes (U/D, L/R) |
| Time Controller (T-CON) | Need external T-CON |
T-51440GL070H-FW-AD Backlight System
| Lampposition | Edge light type |
|---|---|
| Lamptyp | CCFL |
| Lampbelopp | 1 pcs |
| Lampform | Straight |
| Lampans livstid | 20K(Min.) (Hours) |
| Lampspänning | 570V (Typ.) |
| Lampans ström | 6.0mA (Typ.) |
| Lampans startspänning | 970/1180V (Typ.)(Ta=+25/0℃) |
| Lampor Strömförbrukning | 3.4W (Typ.) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Lampadrivrutin | No |
T-51440GL070H-FW-AD Signalgränssnitt
| Signalkategori | Analog |
|---|---|
| Signalklass | TFT Specific Analog RGB |
| Ingångsspänning för panel | 3.3/5.0V (Typ.)(VDD1/VDD2) |
| Ingångsström för panelen | 1.7/16.9mA (Typ.)(IDD1/IDD2) |
| Gränssnittstyp | FPC |
