Översikt
Specifikation
T-51440GL070H-FW-AF
T-51440GL070H-FW-AF Grundläggande information
| Panelmodell | T-51440GL070H-FW-AF |
|---|---|
| Panel varumärke | OPTREX |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 480×234 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| T-51440GL070H-FW-AF-pris | Begär pris och ledtid |
| Driftstemperatur | -30 ~ 75 °C |
| Förvaringstemperatur | -40 ~ 85 °C |
T-51440GL070H-FW-AF Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 480(RGB)×234 |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 76 PPI |
| Bildförhållande | 16:9 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.107×0.372 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.321×0.372 mm (H×V) |
| Vikt | 300g (Max.) |
| Aktivt område | 154.08×87.048 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 164.9×101.9 mm (H×V) |
| Skissdjup | 23.1 mm |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Without |
T-51440GL070H-FW-AF Optiska funktioner
| Visningsläge | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 400 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 150 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | Full color () |
| Respons tid | 10/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Visningsvinkel | 60/60/30/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visar riktning | 6 o'clock |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.350; Wy:0.365 |
| Solljus läsbar | N |
T-51440GL070H-FW-AF Elektronik Feature
| Vertikal frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvänd scanning | Yes (U/D, L/R) |
| Time Controller (T-CON) | Need external T-CON |
T-51440GL070H-FW-AF Backlight System
| Lampposition | Edge light type |
|---|---|
| Lamptyp | CCFL |
| Lampbelopp | 1 pcs |
| Lampans livstid | 20K(Min.) (Hours) |
| Gränssnittstyp | Included in panel signal interface |
| Lampadrivrutin | 4.2W (Typ.) |
T-51440GL070H-FW-AF Signalgränssnitt
| Signalkategori | Analog |
|---|---|
| Signalklass | TFT Specific Analog RGB |
| Ingångsspänning för panel | 12.0V (Typ.) |
| Panel strömförbrukning | 2.4W (Typ.) |
