Översikt
Specifikation
T-51446L050J-FW-P-AB
T-51446L050J-FW-P-AB Grundläggande information
| Panelmodell | T-51446L050J-FW-P-AB |
|---|---|
| Panel varumärke | OPTREX |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,5.0 inch, 320×234 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| T-51446L050J-FW-P-AB-pris | Begär pris och ledtid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Förvaringstemperatur | -30 ~ 80 °C |
| Anmärkningar | Compatible with NTSC & PAL system |
T-51446L050J-FW-P-AB Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 320(RGB)×234 |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 79 PPI |
| Bildförhållande | 7:5 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.1070×0.3185 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.3210×0.3185 mm (H×V) |
| Vikt | 160±10g |
| Aktivt område | 102.72×74.53 mm (H×V) |
| Bezel Area | 107.0×79.0 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 127.4×92.8 mm (H×V) |
| Skissdjup | 12.9±0.5 mm |
| Hål och fästen | Rear mounting holes (4-Φ2.3) |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Without |
T-51446L050J-FW-P-AB Optiska funktioner
| Visningsläge | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 350 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 150 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | Full color () |
| Respons tid | 30/50 (Max.)(Tr/Td) |
| Visningsvinkel | 55/55/35/15 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visar riktning | 12 o'clock |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.300; Wy:0.350 |
| Solljus läsbar | N |
T-51446L050J-FW-P-AB Elektronik Feature
| Omvänd scanning | Yes (U/D, L/R) |
|---|---|
| Time Controller (T-CON) | Embedded T-CON |
T-51446L050J-FW-P-AB Backlight System
| Lamptyp | CCFL |
|---|---|
| Lampbelopp | 1 pcs |
| Lampans livstid | 10K(Min.) (Hours) |
| Lampspänning | 430±43V |
| Lampans ström | 5.5/6.0/6.5mA (Min./Typ./Max.) |
| Lampfrekvens | 40/43/80KHz (Min./Typ./Max.) |
| Lampans startspänning | 345/520V (Max.)(Ta=+25/0℃) |
| Lampor Strömförbrukning | 2.58/3.07W (Typ./Max.) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Lampadrivrutin | No |
T-51446L050J-FW-P-AB Signalgränssnitt
| Signalkategori | Analog |
|---|---|
| Signalklass | Analog RGB + Composite Video (NTSC/PAL) |
| Ingångsspänning för panel | 5/517/-15V (Typ.)(VCC/VDD/VGH/VGL) |
| Ingångsström för panelen | 30.95/1.08/0.08/-14.57mA (Typ.)(ICC/IDD/IGH/IGL) |
| Panel strömförbrukning | 0.38/0.49W (Typ./Max.) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Signalgränssnitt | molex - 52271-2090, Pitch:1.0 mm, Pin:20 pins |
