Översikt
Specifikation
T-51511D150-FW-A-AC
T-51511D150-FW-A-AC Grundläggande information
| Panelmodell | T-51511D150-FW-A-AC |
|---|---|
| Panel varumärke | OPTREX |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,15.0 inch, 1024×768 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| T-51511D150-FW-A-AC-pris | Begär pris och ledtid |
| Modell alias | AA150XC01 |
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Förvaringstemperatur | -20 ~ 60 °C |
T-51511D150-FW-A-AC Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 1024(RGB)×768 (XGA) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 85 PPI |
| Bildförhållande | 4:3 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.099×0.297 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.297×0.297 mm (H×V) |
| Vikt | 1.35Kgs (Typ.) |
| Yta | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Aktivt område | 304.1×228.1 mm (H×V) |
| Bezel Area | 308.1×232.1 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 326×255 mm (H×V) |
| Skissdjup | 15.5 (Typ.) mm |
| Hål och fästen | Side mounting holes (4-M3) on left, right bezel |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Without |
T-51511D150-FW-A-AC Optiska funktioner
| Visningsläge | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 300 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 450 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | 16.7M (8-bit) |
| Respons tid | 6/19 (Typ.)(Tr/Td) |
| Visningsvinkel | 75/75/50/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visar riktning | 6 o'clock |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.303; Wy:0.313 |
| Vit Variation | 1.30 (Max.)(5 points) |
| Solljus läsbar | N |
T-51511D150-FW-A-AC Elektronik Feature
| Vertikal frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvänd scanning | No |
T-51511D150-FW-A-AC Backlight System
| Lampposition | Edge light type (Top and Bottom) |
|---|---|
| Lamptyp | CCFL |
| Lampbelopp | 4 pcs |
| Lampform | Straight |
| Lampans livstid | 50K(Typ.) (Hours) |
| Lampa kan bytas ut | Replaceable |
| Lampa RFU-modell | AA-L5902086G01(Top), AA-L5902087G01(Bottom) |
| Lampspänning | 570V (Typ.) |
| Lampans ström | 3.5/6.5/8.0mA (Min./Typ./Max.) |
| Lampfrekvens | 40/70KHz (Min./Max.) |
| Lampans startspänning | 1200/1400V (Min.)(Ta=+25/0℃) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Lampadrivrutin | No |
T-51511D150-FW-A-AC Signalgränssnitt
| Signalkategori | TTL |
|---|---|
| Signalklass | CMOS (2 ch, 8-bit) |
| Ingångsspänning för panel | 5.0V (Typ.)(VCC) |
| Ingångsström för panelen | 300/500mA (Typ./Max.)(ICC) |
| Spänning för visningssignaler | 0≤VIL≤0.8V; 2.2V≤VIH≤5.5V |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Signalgränssnitt | JAE - IL-FHR-BF40S-HF, Pitch:0.5 mm, Pin:40 pins |
