Översikt
Specifikation
TCG075VGLEAAFA-GA00

TCG075VGLEAAFA-GA00 Grundläggande information
| Panelmodell | TCG075VGLEAAFA-GA00 |
|---|---|
| Panel varumärke | Kyocera |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,7.5 inch, 640×480 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| TCG075VGLEAAFA-GA00-pris | Begär pris och ledtid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Förvaringstemperatur | -30 ~ 80 °C |
TCG075VGLEAAFA-GA00 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 640(RGB)×480 (VGA) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 107 PPI |
| Bildförhållande | 4:3 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.079×0.237 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.237×0.237 mm (H×V) |
| Vikt | TBD |
| Yta | Glare (Haze 0%), Hard coating (2H) |
| Aktivt område | 151.68×113.76 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 184×139.8 mm (H×V) |
| Skissdjup | 14.48±0.8 mm |
| Hål och fästen | Rear mounting holes (4-Φ2.5) |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Embeded (4-wire Resistive) |
TCG075VGLEAAFA-GA00 Optiska funktioner
| Visningsläge | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 320 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 500 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | 262K (6-bit) |
| Respons tid | 15/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Visningsvinkel | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥5) (L/R/U/D) |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.320; Wy:0.350 |
| Solljus läsbar | N |
TCG075VGLEAAFA-GA00 Elektronik Feature
| Omvänd scanning | Yes (U/D, L/R) |
|---|
TCG075VGLEAAFA-GA00 Backlight System
| Lampposition | Edge light type (Top side) |
|---|---|
| Lamptyp | WLED |
| Lampbelopp | 2 strings |
| Lampform | 2 strings |
| Lampans livstid | 50K(Typ.) (Hours) |
| Lampspänning | 15.0/17.6V (Typ./Max.) |
| Lampans ström | 60mA (Typ.) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Lampadrivrutin | No |
TCG075VGLEAAFA-GA00 Signalgränssnitt
| Signalkategori | TTL |
|---|---|
| Signalklass | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) |
| Ingångsspänning för panel | 3.3V (Typ.) |
| Ingångsström för panelen | 105/140mA (Typ./Max.) |
| Spänning för visningssignaler | 0≤VIL≤0.3VDD; 0.7VDD≤VIH≤VDD |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Signalgränssnitt | IRISO - IMSA-9632S-33Z02-GF1, Pitch:0.5 mm, Pin:33 pins |
