Översikt
Specifikation
TCG085WV1AB-G00

TCG085WV1AB-G00 Grundläggande information
| Panelmodell | TCG085WV1AB-G00 |
|---|---|
| Panel varumärke | Kyocera |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,8.5 inch, 800×480 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| TCG085WV1AB-G00-pris | Begär pris och ledtid |
| Driftstemperatur | -10 ~ 70 °C |
| Förvaringstemperatur | -20 ~ 80 °C |
TCG085WV1AB-G00 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 800(RGB)×480 (WVGA) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 109 PPI |
| Bildförhållande | 15:9 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.077×0.231 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.231×0.231 mm (H×V) |
| Vikt | TBD |
| Yta | Glare (Haze 0%) |
| Aktivt område | 184.8×110.88 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 210.7×130.8 mm (H×V) |
| Skissdjup | 12.2 mm |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Without |
TCG085WV1AB-G00 Optiska funktioner
| Visningsläge | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 400 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 500 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | 262K (6-bit) |
| Respons tid | 15/35 (Typ.)(Tr/Td) |
| Visningsvinkel | 60/60/60/45 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visar riktning | 12 o'clock |
| Vit Variation | 1.43 (Max.)(5 points) |
| Solljus läsbar | N |
TCG085WV1AB-G00 Elektronik Feature
| Omvänd scanning | No |
|---|
TCG085WV1AB-G00 Backlight System
| Lampposition | Edge light type |
|---|---|
| Lamptyp | CCFL |
| Lampbelopp | 1 pcs |
| Lampform | L shape |
| Lampans livstid | 75K(Typ.) (Hours) |
| Lampspänning | 680V (Typ.) |
| Lampans ström | 2.0/5.0/6.0mA (Min./Typ./Max.) |
| Lampfrekvens | 30/100KHz (Min./Max.) |
| Lampans startspänning | 1170/1840V (Max.)(Ta=+25/0℃) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Lampadrivrutin | No |
TCG085WV1AB-G00 Signalgränssnitt
| Signalkategori | TTL |
|---|---|
| Signalklass | CMOS (1 ch, 6-bit) |
| Ingångsspänning för panel | 3.3V (Typ.) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Signalgränssnitt | IRISO - IMSA-9637S-40C-TB, Pitch:0.5 mm, Pin:40 pins |
