Översikt
Specifikation
TCG085WVLQDPNN-GN00

TCG085WVLQDPNN-GN00 Grundläggande information
| Panelmodell | TCG085WVLQDPNN-GN00 |
|---|---|
| Panel varumärke | Kyocera |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,8.5 inch, 800×480 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| TCG085WVLQDPNN-GN00-pris | Begär pris och ledtid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Förvaringstemperatur | -30 ~ 80 °C |
TCG085WVLQDPNN-GN00 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 800(RGB)×480 (WVGA) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 109 PPI |
| Bildförhållande | 15:9 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.077×0.231 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.231×0.231 mm (H×V) |
| Vikt | 310g |
| Yta | Glare (Haze 0%) |
| Aktivt område | 184.8×110.88 mm (H×V) |
| Bezel Area | 187.4×113.5 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 210×134 mm (H×V) |
| Skissdjup | 8.7/9.2 (Typ./Max.) mm |
| Hål och fästen | Face mounting holes (2 pcs) |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Without |
TCG085WVLQDPNN-GN00 Optiska funktioner
| Visningsläge | AWV, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 400 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 500 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | 262K (6-bit) |
| Respons tid | 12/18 (Typ.)(Tr/Td) |
| Visningsvinkel | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visar riktning | Symmetry |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.310; Wy:0.325 |
| Solljus läsbar | N |
TCG085WVLQDPNN-GN00 Elektronik Feature
| Vertikal frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvänd scanning | Yes (U/D, L/R) |
TCG085WVLQDPNN-GN00 Backlight System
| Lampposition | Edge light type |
|---|---|
| Lamptyp | WLED |
| Lampans livstid | 70K(Typ.) (Hours) |
| Lampspänning | 29.2/32.0V (Typ./Max.) |
| Lampans ström | 60mA (Typ.) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Lampadrivrutin | No |
TCG085WVLQDPNN-GN00 Signalgränssnitt
| Signalkategori | TTL |
|---|---|
| Signalklass | CMOS (1 ch, 6-bit) |
| Ingångsspänning för panel | 3.3V (Typ.) |
| Ingångsström för panelen | 200/260mA (Typ./Max.) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Signalgränssnitt | HRS - FH33-40S-0.5SH(10), Pitch:0.5 mm, Pin:40 pins |
