Översikt
Specifikation
TM035XYHP01

TM035XYHP01 Grundläggande information
| Panelmodell | TM035XYHP01 |
|---|---|
| Panel varumärke | TIANMA |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 640×960 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| TM035XYHP01-pris | Begär pris och ledtid |
| Modell alias | - |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Förvaringstemperatur | -30 ~ 80 °C |
| Vibrationsmotstånd | - |
| Specifika funktioner |
TM035XYHP01 Mekaniska egenskaper
| Modell alias | - |
|---|---|
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Förvaringstemperatur | -30 ~ 80 °C |
| Vibrationsmotstånd | - |
| Specifika funktioner | |
| Upplösning | 640(RGB)×960 |
| Pixel arrangemang | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (W × H) | 0.02601×0.07803 mm |
| Pixel pitch (W × H) | 0.07803×0.07803 mm |
| Aktivt område (W × H) | 49.94×74.91 mm |
| Bezel Area (W × H) | - |
| Utskriftsmått (W × H) | 53.94×81.7 mm |
| Skissdjup | 0.5 (Typ.) mm |
| Form Style | Flat Rectangle |
| Bildförhållande | 2:3 (W : H) |
| Orientering | Portrait type |
| Plattjocklek | 0.25+0.25 mm |
| Panelöverdrag | - |
| Vikt | TBD |
| Yta | - |
TM035XYHP01 Optiska funktioner
| Modell alias | - |
|---|---|
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Förvaringstemperatur | -30 ~ 80 °C |
| Vibrationsmotstånd | - |
| Specifika funktioner | |
| Upplösning | 640(RGB)×960 |
| Pixel arrangemang | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (W × H) | 0.02601×0.07803 mm |
| Pixel pitch (W × H) | 0.07803×0.07803 mm |
| Aktivt område (W × H) | 49.94×74.91 mm |
| Bezel Area (W × H) | - |
| Utskriftsmått (W × H) | 53.94×81.7 mm |
| Skissdjup | 0.5 (Typ.) mm |
| Form Style | Flat Rectangle |
| Bildförhållande | 2:3 (W : H) |
| Orientering | Portrait type |
| Plattjocklek | 0.25+0.25 mm |
| Panelöverdrag | - |
| Vikt | TBD |
| Yta | - |
| ljusstyrka | 0 cd/m² |
| Driftläge | SFT, Normally Black, Transmissive |
| Kontrastförhållande | 900:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Color Gamut | 60% NTSC (CIE1931) |
| Färgbelopp | - |
| Vit färgkromaticitet | - |
| transmittans | 4.4% (Typ.) |
TM035XYHP01 Elektronik Feature
| Modell alias | - |
|---|---|
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Förvaringstemperatur | -30 ~ 80 °C |
| Vibrationsmotstånd | - |
| Specifika funktioner | |
| Upplösning | 640(RGB)×960 |
| Pixel arrangemang | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (W × H) | 0.02601×0.07803 mm |
| Pixel pitch (W × H) | 0.07803×0.07803 mm |
| Aktivt område (W × H) | 49.94×74.91 mm |
| Bezel Area (W × H) | - |
| Utskriftsmått (W × H) | 53.94×81.7 mm |
| Skissdjup | 0.5 (Typ.) mm |
| Form Style | Flat Rectangle |
| Bildförhållande | 2:3 (W : H) |
| Orientering | Portrait type |
| Plattjocklek | 0.25+0.25 mm |
| Panelöverdrag | - |
| Vikt | TBD |
| Yta | - |
| ljusstyrka | 0 cd/m² |
| Driftläge | SFT, Normally Black, Transmissive |
| Kontrastförhållande | 900:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Color Gamut | 60% NTSC (CIE1931) |
| Färgbelopp | - |
| Vit färgkromaticitet | - |
| transmittans | 4.4% (Typ.) |
| D-IC-detalj | COG Suggest HX8394A00, HX8394A01, HX8394D, R61318 |
TM035XYHP01 Backlight System
| Modell alias | - |
|---|---|
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Förvaringstemperatur | -30 ~ 80 °C |
| Vibrationsmotstånd | - |
| Specifika funktioner | |
| Upplösning | 640(RGB)×960 |
| Pixel arrangemang | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (W × H) | 0.02601×0.07803 mm |
| Pixel pitch (W × H) | 0.07803×0.07803 mm |
| Aktivt område (W × H) | 49.94×74.91 mm |
| Bezel Area (W × H) | - |
| Utskriftsmått (W × H) | 53.94×81.7 mm |
| Skissdjup | 0.5 (Typ.) mm |
| Form Style | Flat Rectangle |
| Bildförhållande | 2:3 (W : H) |
| Orientering | Portrait type |
| Plattjocklek | 0.25+0.25 mm |
| Panelöverdrag | - |
| Vikt | TBD |
| Yta | - |
| ljusstyrka | 0 cd/m² |
| Driftläge | SFT, Normally Black, Transmissive |
| Kontrastförhållande | 900:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Color Gamut | 60% NTSC (CIE1931) |
| Färgbelopp | - |
| Vit färgkromaticitet | - |
| transmittans | 4.4% (Typ.) |
| D-IC-detalj | COG Suggest HX8394A00, HX8394A01, HX8394D, R61318 |
| Placera | - |
| Form | - |
| Belopp | - |
| Life (timmar) | - |
| Ersättning | - |
