Översikt
Specifikation
TM037YYHP01

TM037YYHP01 Grundläggande information
| Panelmodell | TM037YYHP01 |
|---|---|
| Panel varumärke | TIANMA |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,3.7 inch, 480×800 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| TM037YYHP01-pris | Begär pris och ledtid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Förvaringstemperatur | -30 ~ 80 °C |
TM037YYHP01 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 480(RGB)×800 (WVGA) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 252 PPI |
| Bildförhållande | 3:5 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.0335×0.1005 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.1005×0.1005 mm (H×V) |
| Yta | Without Polarizer |
| Aktivt område | 48.24×80.4 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 51.24×87.5 mm (H×V) |
| Skissdjup | 0.5 (Typ.) mm |
| Landskap eller Porträtt | Portrait type |
| Pekskärmen | Without |
TM037YYHP01 Optiska funktioner
| Visningsläge | SFT, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 0 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 800 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Color Gamut | 75% NTSC (CIE1931) |
| Respons tid | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Visningsvinkel | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visar riktning | Symmetry |
| transmissivitet | 3.2% (Typ.)(with Polarizer) |
| Solljus läsbar | N |
TM037YYHP01 Elektronik Feature
| Förare IC | COG Suggest NT35510, NT35510S, NTK35512, ILI9806, ILI9806C, OTM8009A, OTM8012A, OTM8018B, HX8379A, R61312, RM68171 |
|---|
TM037YYHP01 Backlight System
| Lamptyp | No B/L |
|---|
