Översikt
Specifikation
TM040YYHP02-28

TM040YYHP02-28 Grundläggande information
| Panelmodell | TM040YYHP02-28 |
|---|---|
| Panel varumärke | TIANMA |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,4.0 inch, 480×800 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| TM040YYHP02-28-pris | Begär pris och ledtid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Förvaringstemperatur | -30 ~ 80 °C |
TM040YYHP02-28 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 480(RGB)×800 (WVGA) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 235 PPI |
| Bildförhållande | 3:5 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.036×0.108 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.108×0.108 mm (H×V) |
| Vikt | 6.15g |
| Aktivt område | 51.84×86.4 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 54.74×93.35 mm (H×V) |
| Skissdjup | 0.75 (Typ.) mm |
| Landskap eller Porträtt | Portrait type |
| Pekskärmen | Without |
TM040YYHP02-28 Optiska funktioner
| Visningsläge | IPS, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 0 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 800 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Color Gamut | 70% NTSC (CIE1931) |
| Respons tid | 10/15 (Typ.)(Tr/Td) |
| Visningsvinkel | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visar riktning | Symmetry |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.318; Wy:0.351 |
| transmissivitet | 4.2% (Typ.)(with Polarizer) |
| Solljus läsbar | N |
TM040YYHP02-28 Elektronik Feature
| Förare IC | Suggest HX8369-A |
|---|
TM040YYHP02-28 Backlight System
| Lamptyp | No B/L |
|---|
