Översikt
Specifikation
ZP097X02

ZP097X02 Grundläggande information
| Panelmodell | ZP097X02 |
|---|---|
| Panel varumärke | Zenyo |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,9.7 inch, 1024×768 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| ZP097X02-pris | Begär pris och ledtid |
| Driftstemperatur | -15 ~ 60 °C |
| Förvaringstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Anmärkningar | for iPad 2 |
ZP097X02 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 1024(RGB)×768 (XGA) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 132 PPI |
| Bildförhållande | 4:3 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.064×0.192 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.192×0.192 mm (H×V) |
| Vikt | 143g (Max.) |
| Yta | Glare (Haze 0%), Hard coating (2H), Antireflection |
| Aktivt område | 196.608×147.456 mm (H×V) |
| Bezel Area | 201.01×151.86 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 210.32×164.37 mm (H×V) |
| Skissdjup | 2.88/5.22 (Max.) mm |
| Hål och fästen | Face mounting holes (4 pcs) on left, right, down slugs |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Without |
ZP097X02 Optiska funktioner
| Visningsläge | H-IPS, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 400 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 800 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | 262K (6-bit) |
| Respons tid | 35 (Typ.)(Tr+Td) |
| Visningsvinkel | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visar riktning | Symmetry |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.309; Wy:0.317 |
| Vit Variation | 1.40/1.60 (Typ./Max.)(17 points) |
| Solljus läsbar | N |
ZP097X02 Elektronik Feature
| Vertikal frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvänd scanning | No |
| Total strömförbrukning | 2.8W (Typ.) |
ZP097X02 Backlight System
| Lampposition | Edge light type |
|---|---|
| Lamptyp | WLED |
| Lampbelopp | 6S6P |
| Lampform | 6 strings |
| Lampans livstid | 10K(Min.) (Hours) |
| Lampans ström | 5/20/25mA (Min./Typ./Max.) |
| Lampor Strömförbrukning | 2.1/2.6W (Typ./Max.) |
| Gränssnittstyp | Included in panel signal interface |
| Lampadrivrutin | No |
ZP097X02 Signalgränssnitt
| Signalkategori | LVDS |
|---|---|
| Signalklass | LVDS (1 ch, 6-bit) |
| Ingångsspänning för panel | 3.3V (Typ.) |
| Ingångsström för panelen | 212/244mA (Typ./Max.) |
| Panel strömförbrukning | 0.7/0.81W (Typ./Max.) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Signalgränssnitt | I-PEX - 20525-030E-02, Pitch:0.4 mm, Pin:30 pins |
