Översikt
Specifikation
AA104VD04

AA104VD04 Grundläggande information
| Panelmodell | AA104VD04 |
|---|---|
| Panel varumärke | Mitsubishi |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,10.4 inch, 640×480 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| AA104VD04-pris | Begär pris och ledtid |
| Modell alias | - |
| Drifttemp. | -20 ~ 70 °C |
| Lagringstemperatur. | -20 ~ 80 °C |
| Vibration Betyg | 1.0G (9.8 m/s²) |
| Specifika funktioner | |
| Anmärkningar | NCM |
AA104VD04 Mekaniska egenskaper
| Modell alias | - |
|---|---|
| Drifttemp. | -20 ~ 70 °C |
| Lagringstemperatur. | -20 ~ 80 °C |
| Vibration Betyg | 1.0G (9.8 m/s²) |
| Specifika funktioner | |
| Anmärkningar | NCM |
| Pixelformat | 640(RGB)×480 [VGA] |
| Dot pitch | 0.110×0.330 mm (H×V) |
| Konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Pitch | 0.330×0.330 mm (H×V) |
| Visningsområde | 211.2×158.4 mm (H×V) |
| Bezel Area | - |
| Formfaktor | Flat Rectangle |
| Orientering | Landscape type |
| Bildförhållande | 4:3 (H:V) |
| Formstil | - |
| Vikt | 600g (Typ.) |
| Yta | - |
AA104VD04 Optiska funktioner
| Modell alias | - |
|---|---|
| Drifttemp. | -20 ~ 70 °C |
| Lagringstemperatur. | -20 ~ 80 °C |
| Vibration Betyg | 1.0G (9.8 m/s²) |
| Specifika funktioner | |
| Anmärkningar | NCM |
| Pixelformat | 640(RGB)×480 [VGA] |
| Dot pitch | 0.110×0.330 mm (H×V) |
| Konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Pitch | 0.330×0.330 mm (H×V) |
| Visningsområde | 211.2×158.4 mm (H×V) |
| Bezel Area | - |
| Formfaktor | Flat Rectangle |
| Orientering | Landscape type |
| Bildförhållande | 4:3 (H:V) |
| Formstil | - |
| Vikt | 600g (Typ.) |
| Yta | - |
| ljusstyrka | - |
| Kontrastförhållande | 600:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Visningsvinkel | 70/70/65/65 (Typ.)(CR≥10) |
| Optiskt läge | TN, Normally White, Transmissive |
| Visar riktning | 6 o'clock |
| Respons tid | 4/12 (Typ.)(Tr/Td) (ms) |
| kromaticitet | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Färgnummer | 262K (6-bit) |
| Color Gamut | 40% NTSC (CIE1931) |
| Enhetlighet | 1.30 (Max.)(5 points) |
AA104VD04 Elektronik Feature
| Modell alias | - |
|---|---|
| Drifttemp. | -20 ~ 70 °C |
| Lagringstemperatur. | -20 ~ 80 °C |
| Vibration Betyg | 1.0G (9.8 m/s²) |
| Specifika funktioner | |
| Anmärkningar | NCM |
| Pixelformat | 640(RGB)×480 [VGA] |
| Dot pitch | 0.110×0.330 mm (H×V) |
| Konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Pitch | 0.330×0.330 mm (H×V) |
| Visningsområde | 211.2×158.4 mm (H×V) |
| Bezel Area | - |
| Formfaktor | Flat Rectangle |
| Orientering | Landscape type |
| Bildförhållande | 4:3 (H:V) |
| Formstil | - |
| Vikt | 600g (Typ.) |
| Yta | - |
| ljusstyrka | - |
| Kontrastförhållande | 600:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Visningsvinkel | 70/70/65/65 (Typ.)(CR≥10) |
| Optiskt läge | TN, Normally White, Transmissive |
| Visar riktning | 6 o'clock |
| Respons tid | 4/12 (Typ.)(Tr/Td) (ms) |
| kromaticitet | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Färgnummer | 262K (6-bit) |
| Color Gamut | 40% NTSC (CIE1931) |
| Enhetlighet | 1.30 (Max.)(5 points) |
| Ramfrekvens | 60Hz |
| Omvänd scanning | Yes (180°) |
AA104VD04 Signalgränssnitt
| Modell alias | - |
|---|---|
| Drifttemp. | -20 ~ 70 °C |
| Lagringstemperatur. | -20 ~ 80 °C |
| Vibration Betyg | 1.0G (9.8 m/s²) |
| Specifika funktioner | |
| Anmärkningar | NCM |
| Pixelformat | 640(RGB)×480 [VGA] |
| Dot pitch | 0.110×0.330 mm (H×V) |
| Konfiguration | DRGB-31P1C6B-020A |
| Pixel Pitch | 0.330×0.330 mm (H×V) |
| Visningsområde | 211.2×158.4 mm (H×V) |
| Bezel Area | - |
| Formfaktor | Flat Rectangle |
| Orientering | Landscape type |
| Bildförhållande | 4:3 (H:V) |
| Formstil | - |
| Vikt | 600g (Typ.) |
| Yta | - |
| ljusstyrka | - |
| Kontrastförhållande | 600:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Visningsvinkel | 70/70/65/65 (Typ.)(CR≥10) |
| Optiskt läge | TN, Normally White, Transmissive |
| Visar riktning | 6 o'clock |
| Respons tid | 4/12 (Typ.)(Tr/Td) (ms) |
| kromaticitet | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Färgnummer | 262K (6-bit) |
| Color Gamut | 40% NTSC (CIE1931) |
| Enhetlighet | 1.30 (Max.)(5 points) |
| Ramfrekvens | 60Hz |
| Omvänd scanning | Yes (180°) |
| Pin Pitch | 1.0 mm |
| Pins | 31 pins |
| Belopp | 1 pcs |
| Signal Systerm | CMOS (1 ch, 6-bit) |
