Översikt
Specifikation
B140HTN01.8

B140HTN01.8 Grundläggande information
| Panelmodell | B140HTN01.8 |
|---|---|
| Panel varumärke | AUO |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,14 inch, 1920×1080 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| B140HTN01.8-pris | Begär pris och ledtid |
| Modell alias | - |
| Drifttemp. | 0 ~ 50 °C |
| Lagringstemperatur. | -20 ~ 60 °C |
| Vibration Betyg | - |
| Specifika funktioner |
B140HTN01.8 Mekaniska egenskaper
| Modell alias | - |
|---|---|
| Drifttemp. | 0 ~ 50 °C |
| Lagringstemperatur. | -20 ~ 60 °C |
| Vibration Betyg | - |
| Specifika funktioner | |
| Pixelformat | 1920(RGB)×1080 [FHD] |
| Dot pitch | 0.054×0.161 mm (H×V) |
| Konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Pitch | 0.161×0.161 mm (H×V) |
| Visningsområde | 309.14×173.89 mm (H×V) |
| Bezel Area | - |
| Formfaktor | Flat Rectangle |
| Orientering | Landscape type |
| Bildförhållande | 16:9 (H:V) |
| Formstil | Slim (PCBA Flat, Depth ≤3.2mm) |
B140HTN01.8 Optiska funktioner
| Modell alias | - |
|---|---|
| Drifttemp. | 0 ~ 50 °C |
| Lagringstemperatur. | -20 ~ 60 °C |
| Vibration Betyg | - |
| Specifika funktioner | |
| Pixelformat | 1920(RGB)×1080 [FHD] |
| Dot pitch | 0.054×0.161 mm (H×V) |
| Konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Pitch | 0.161×0.161 mm (H×V) |
| Visningsområde | 309.14×173.89 mm (H×V) |
| Bezel Area | - |
| Formfaktor | Flat Rectangle |
| Orientering | Landscape type |
| Bildförhållande | 16:9 (H:V) |
| Formstil | Slim (PCBA Flat, Depth ≤3.2mm) |
| ljusstyrka | - |
| Kontrastförhållande | 500:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Visningsvinkel | 45/45/15/35 (Typ.)(CR≥10) |
| Optiskt läge | TN, Normally White, Transmissive |
| Visar riktning | 6 o'clock |
| Respons tid | 8 (Typ.)(Tr+Td) (ms) |
| kromaticitet | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Färgnummer | 262K (6-bit) |
| Color Gamut | 45% NTSC (CIE1931) |
| Enhetlighet | 1.25/1.60 (Max.)(5/13 points) |
B140HTN01.8 Elektronik Feature
| Modell alias | - |
|---|---|
| Drifttemp. | 0 ~ 50 °C |
| Lagringstemperatur. | -20 ~ 60 °C |
| Vibration Betyg | - |
| Specifika funktioner | |
| Pixelformat | 1920(RGB)×1080 [FHD] |
| Dot pitch | 0.054×0.161 mm (H×V) |
| Konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Pitch | 0.161×0.161 mm (H×V) |
| Visningsområde | 309.14×173.89 mm (H×V) |
| Bezel Area | - |
| Formfaktor | Flat Rectangle |
| Orientering | Landscape type |
| Bildförhållande | 16:9 (H:V) |
| Formstil | Slim (PCBA Flat, Depth ≤3.2mm) |
| ljusstyrka | - |
| Kontrastförhållande | 500:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Visningsvinkel | 45/45/15/35 (Typ.)(CR≥10) |
| Optiskt läge | TN, Normally White, Transmissive |
| Visar riktning | 6 o'clock |
| Respons tid | 8 (Typ.)(Tr+Td) (ms) |
| kromaticitet | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Färgnummer | 262K (6-bit) |
| Color Gamut | 45% NTSC (CIE1931) |
| Enhetlighet | 1.25/1.60 (Max.)(5/13 points) |
| Ramfrekvens | 60Hz |
| Omvänd scanning | No |
B140HTN01.8 Backlight System
| Modell alias | - |
|---|---|
| Drifttemp. | 0 ~ 50 °C |
| Lagringstemperatur. | -20 ~ 60 °C |
| Vibration Betyg | - |
| Specifika funktioner | |
| Pixelformat | 1920(RGB)×1080 [FHD] |
| Dot pitch | 0.054×0.161 mm (H×V) |
| Konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Pitch | 0.161×0.161 mm (H×V) |
| Visningsområde | 309.14×173.89 mm (H×V) |
| Bezel Area | - |
| Formfaktor | Flat Rectangle |
| Orientering | Landscape type |
| Bildförhållande | 16:9 (H:V) |
| Formstil | Slim (PCBA Flat, Depth ≤3.2mm) |
| ljusstyrka | - |
| Kontrastförhållande | 500:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Visningsvinkel | 45/45/15/35 (Typ.)(CR≥10) |
| Optiskt läge | TN, Normally White, Transmissive |
| Visar riktning | 6 o'clock |
| Respons tid | 8 (Typ.)(Tr+Td) (ms) |
| kromaticitet | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Färgnummer | 262K (6-bit) |
| Color Gamut | 45% NTSC (CIE1931) |
| Enhetlighet | 1.25/1.60 (Max.)(5/13 points) |
| Ramfrekvens | 60Hz |
| Omvänd scanning | No |
| Lampform | - |
| Lamptyp | WLED |
| Livstid | 15K(Min.) (Hours) |
| Ersättning | - |
| Belopp | - |
| Placera | - |
| Lampdrivrutin | - |
B140HTN01.8 Signalgränssnitt
| Modell alias | - |
|---|---|
| Drifttemp. | 0 ~ 50 °C |
| Lagringstemperatur. | -20 ~ 60 °C |
| Vibration Betyg | - |
| Specifika funktioner | |
| Pixelformat | 1920(RGB)×1080 [FHD] |
| Dot pitch | 0.054×0.161 mm (H×V) |
| Konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Pitch | 0.161×0.161 mm (H×V) |
| Visningsområde | 309.14×173.89 mm (H×V) |
| Bezel Area | - |
| Formfaktor | Flat Rectangle |
| Orientering | Landscape type |
| Bildförhållande | 16:9 (H:V) |
| Formstil | Slim (PCBA Flat, Depth ≤3.2mm) |
| ljusstyrka | - |
| Kontrastförhållande | 500:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Visningsvinkel | 45/45/15/35 (Typ.)(CR≥10) |
| Optiskt läge | TN, Normally White, Transmissive |
| Visar riktning | 6 o'clock |
| Respons tid | 8 (Typ.)(Tr+Td) (ms) |
| kromaticitet | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Färgnummer | 262K (6-bit) |
| Color Gamut | 45% NTSC (CIE1931) |
| Enhetlighet | 1.25/1.60 (Max.)(5/13 points) |
| Ramfrekvens | 60Hz |
| Omvänd scanning | No |
| Lampform | - |
| Lamptyp | WLED |
| Livstid | 15K(Min.) (Hours) |
| Ersättning | - |
| Belopp | - |
| Placera | - |
| Lampdrivrutin | - |
| Signal Systerm | eDP |
| Logisk spänning | - |
