Översikt
Specifikation
DJ070IA-07A

DJ070IA-07A Grundläggande information
| Panelmodell | DJ070IA-07A |
|---|---|
| Panel varumärke | INNOLUX |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,7 inch, 800×480 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| DJ070IA-07A-pris | Begär pris och ledtid |
| Alias | - |
| Lagringstemperatur. | -40 ~~ 90 °C |
| Drifttemp. | -30 ~~ 80 °C |
| Vibration | - |
DJ070IA-07A Mekaniska egenskaper
| Alias | - |
|---|---|
| Lagringstemperatur. | -40 ~~ 90 °C |
| Drifttemp. | -30 ~~ 80 °C |
| Vibration | - |
| Upplösning | 800(RGB)×480, WVGA |
| Dot pitch (mm) | 0.0635×0.1905 (H×V) |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Pixel pitch (mm) | 0.1905×0.1905 (H×V) |
| Aktivt område (mm) | 152.4(H) × 91.44(V) |
| Bezel Area (mm) | - |
| Utsikt Dim. (Mm) | 158.4(H) × 102.54(V) |
| Djup (mm) | 1.0 (Typ.) |
| Form Style | Flat Rectangle |
| Glas tjocklek | 0.50+0.50 mm |
| Bildförhållande | 15:9 (H:V) |
| Orientering | Landscape type |
| Vikt | - |
| Behandling | Without Polarizer |
DJ070IA-07A Optiska funktioner
| Alias | - |
|---|---|
| Lagringstemperatur. | -40 ~~ 90 °C |
| Drifttemp. | -30 ~~ 80 °C |
| Vibration | - |
| Upplösning | 800(RGB)×480, WVGA |
| Dot pitch (mm) | 0.0635×0.1905 (H×V) |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Pixel pitch (mm) | 0.1905×0.1905 (H×V) |
| Aktivt område (mm) | 152.4(H) × 91.44(V) |
| Bezel Area (mm) | - |
| Utsikt Dim. (Mm) | 158.4(H) × 102.54(V) |
| Djup (mm) | 1.0 (Typ.) |
| Form Style | Flat Rectangle |
| Glas tjocklek | 0.50+0.50 mm |
| Bildförhållande | 15:9 (H:V) |
| Orientering | Landscape type |
| Vikt | - |
| Behandling | Without Polarizer |
| Luminans (cd / m ^) | 0 |
| Kontrastförhållande | 900:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Visningsvinkel | - |
| Visningsläge | AAS, Normally Black, Transmissive |
| Bästa visa på | - |
| Respons (ms) | - |
| Vit koordinat | - |
| Visa färger | 16.7M (8-bit) |
| Utomhus Sikt | No |
| transmissivitet | 4.31% (Typ.) |
DJ070IA-07A Elektronik Feature
| Alias | - |
|---|---|
| Lagringstemperatur. | -40 ~~ 90 °C |
| Drifttemp. | -30 ~~ 80 °C |
| Vibration | - |
| Upplösning | 800(RGB)×480, WVGA |
| Dot pitch (mm) | 0.0635×0.1905 (H×V) |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Pixel pitch (mm) | 0.1905×0.1905 (H×V) |
| Aktivt område (mm) | 152.4(H) × 91.44(V) |
| Bezel Area (mm) | - |
| Utsikt Dim. (Mm) | 158.4(H) × 102.54(V) |
| Djup (mm) | 1.0 (Typ.) |
| Form Style | Flat Rectangle |
| Glas tjocklek | 0.50+0.50 mm |
| Bildförhållande | 15:9 (H:V) |
| Orientering | Landscape type |
| Vikt | - |
| Behandling | Without Polarizer |
| Luminans (cd / m ^) | 0 |
| Kontrastförhållande | 900:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Visningsvinkel | - |
| Visningsläge | AAS, Normally Black, Transmissive |
| Bästa visa på | - |
| Respons (ms) | - |
| Vit koordinat | - |
| Visa färger | 16.7M (8-bit) |
| Utomhus Sikt | No |
| transmissivitet | 4.31% (Typ.) |
| Förare IC | COG Suggest HX5238A + HX8660B |
DJ070IA-07A Signalgränssnitt
| Alias | - |
|---|---|
| Lagringstemperatur. | -40 ~~ 90 °C |
| Drifttemp. | -30 ~~ 80 °C |
| Vibration | - |
| Upplösning | 800(RGB)×480, WVGA |
| Dot pitch (mm) | 0.0635×0.1905 (H×V) |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Pixel pitch (mm) | 0.1905×0.1905 (H×V) |
| Aktivt område (mm) | 152.4(H) × 91.44(V) |
| Bezel Area (mm) | - |
| Utsikt Dim. (Mm) | 158.4(H) × 102.54(V) |
| Djup (mm) | 1.0 (Typ.) |
| Form Style | Flat Rectangle |
| Glas tjocklek | 0.50+0.50 mm |
| Bildförhållande | 15:9 (H:V) |
| Orientering | Landscape type |
| Vikt | - |
| Behandling | Without Polarizer |
| Luminans (cd / m ^) | 0 |
| Kontrastförhållande | 900:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Visningsvinkel | - |
| Visningsläge | AAS, Normally Black, Transmissive |
| Bästa visa på | - |
| Respons (ms) | - |
| Vit koordinat | - |
| Visa färger | 16.7M (8-bit) |
| Utomhus Sikt | No |
| transmissivitet | 4.31% (Typ.) |
| Förare IC | COG Suggest HX5238A + HX8660B |
| Signaltyp | Parallel RGB |
| Signalspänning | - |
DJ070IA-07A Backlight System
| Alias | - |
|---|---|
| Lagringstemperatur. | -40 ~~ 90 °C |
| Drifttemp. | -30 ~~ 80 °C |
| Vibration | - |
| Upplösning | 800(RGB)×480, WVGA |
| Dot pitch (mm) | 0.0635×0.1905 (H×V) |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Pixel pitch (mm) | 0.1905×0.1905 (H×V) |
| Aktivt område (mm) | 152.4(H) × 91.44(V) |
| Bezel Area (mm) | - |
| Utsikt Dim. (Mm) | 158.4(H) × 102.54(V) |
| Djup (mm) | 1.0 (Typ.) |
| Form Style | Flat Rectangle |
| Glas tjocklek | 0.50+0.50 mm |
| Bildförhållande | 15:9 (H:V) |
| Orientering | Landscape type |
| Vikt | - |
| Behandling | Without Polarizer |
| Luminans (cd / m ^) | 0 |
| Kontrastförhållande | 900:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Visningsvinkel | - |
| Visningsläge | AAS, Normally Black, Transmissive |
| Bästa visa på | - |
| Respons (ms) | - |
| Vit koordinat | - |
| Visa färger | 16.7M (8-bit) |
| Utomhus Sikt | No |
| transmissivitet | 4.31% (Typ.) |
| Förare IC | COG Suggest HX5238A + HX8660B |
| Signaltyp | Parallel RGB |
| Signalspänning | - |
| Form | - |
| Placera | - |
| Ersättning | - |
| Kvantitet | - |
| Livstid | - |
