Översikt
Specifikation
FG0700K5DSSWAGT1

FG0700K5DSSWAGT1 Grundläggande information
| Panelmodell | FG0700K5DSSWAGT1 |
|---|---|
| Panel varumärke | Data Image |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| FG0700K5DSSWAGT1-pris | Begär pris och ledtid |
| Driftstemperatur | -10 ~ 60 °C |
| Förvaringstemperatur | -30 ~ 70 °C |
FG0700K5DSSWAGT1 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 800(RGB)×480 (WVGA) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 133 PPI |
| Bildförhållande | 15:9 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.0635×0.1905 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.1905×0.1905 mm (H×V) |
| Vikt | TBD |
| Yta | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Aktivt område | 152.4×91.44 mm (H×V) |
| Bezel Area | 155.3×94.3 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 165×104.44 mm (H×V) |
| Skissdjup | 6.66/11.06 (Typ./Max.) mm |
| Hål och fästen | Without |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Embeded (4-wire Resistive) |
FG0700K5DSSWAGT1 Optiska funktioner
| Visningsläge | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 250 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 400 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | 262K (6-bit) |
| Respons tid | 5/11 (Typ.)(Tr/Td) |
| Visningsvinkel | 70/70/60/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visar riktning | 6 o'clock |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.310; Wy:0.330 |
| Vit Variation | 1.25/1.43 (Typ./Max.)(9 points) |
| Solljus läsbar | N |
FG0700K5DSSWAGT1 Elektronik Feature
| Vertikal frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvänd scanning | No |
FG0700K5DSSWAGT1 Backlight System
| Lampposition | Edge light type |
|---|---|
| Lamptyp | WLED |
| Lampbelopp | 3S8P |
| Lampform | Array |
| Lampans livstid | 20K(Typ.) (Hours) |
| Lampans ström | 160mA (Typ.) |
| Gränssnittstyp | Included in panel signal interface |
| Lampadrivrutin | 650/400mA (Typ.)(3.3V/5.0V) |
FG0700K5DSSWAGT1 Signalgränssnitt
| Signalkategori | TTL |
|---|---|
| Signalklass | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) |
| Ingångsspänning för panel | 3.3V (Typ.)(VCC) |
| Ingångsström för panelen | 150mA (Typ.)(ICC) |
| Gränssnittstyp | FPC |
