Översikt
Specifikation
FG100410DNCWBG01

FG100410DNCWBG01 Grundläggande information
| Panelmodell | FG100410DNCWBG01 |
|---|---|
| Panel varumärke | Data Image |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,10.4 inch, 640×480 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| FG100410DNCWBG01-pris | Begär pris och ledtid |
| Driftstemperatur | -10 ~ 70 °C |
| Förvaringstemperatur | -20 ~ 80 °C |
FG100410DNCWBG01 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 640(RGB)×480 (VGA) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 76 PPI |
| Bildförhållande | 4:3 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.110×0.330 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.330×0.330 mm (H×V) |
| Vikt | 470g (Typ.) |
| Yta | Antiglare, Hard coating |
| Aktivt område | 211.2×158.4 mm (H×V) |
| Bezel Area | 215.4×161.8 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 225.5×176.3 mm (H×V) |
| Skissdjup | 9.5±0.5 mm |
| Hål och fästen | Side mounting holes (4-M2) on left, right bezel |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Without |
FG100410DNCWBG01 Optiska funktioner
| Visningsläge | Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 380 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 750 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | 262K (6-bit) |
| Color Gamut | 57% NTSC (CIE1931) |
| Respons tid | 9/14 (Typ.)(Tr/Td) |
| Visningsvinkel | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visar riktning | Symmetry |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.319; Wy:0.338 |
| Solljus läsbar | N |
FG100410DNCWBG01 Backlight System
| Lampposition | Edge light type |
|---|---|
| Lamptyp | CCFL |
| Lampbelopp | 1 pcs |
| Lampform | Straight |
| Lampans livstid | 50K(Min.) (Hours) |
| Lampspänning | 490±50V |
| Lampans ström | 2/5.5/6.0mA (Min./Typ./Max.) |
| Lampfrekvens | 45/80KHz (Min./Max.) |
| Lampans startspänning | 930/1170V (Max.)(Ta=+25/0℃) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Lampadrivrutin | No |
FG100410DNCWBG01 Signalgränssnitt
| Signalkategori | TTL |
|---|---|
| Signalklass | TTL (1 ch, 6-bit) |
| Ingångsspänning för panel | 3.3/5.0V (Typ.)(VCC) |
| Ingångsström för panelen | 470/320mA (Typ.) (3.3V/5.0V) |
| Spänning för visningssignaler | 0≤VIL≤0.3VCC; 0.7VCC≤VIH≤VCC |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Signalgränssnitt | HRS - DF9C-31P-1V, Pitch:1.0 mm, Pin:31 pins |
