Översikt
Specifikation
LC470EUH-SCA1

LC470EUH-SCA1 Grundläggande information
| Panelmodell | LC470EUH-SCA1 |
|---|---|
| Panel varumärke | LG Display |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,47 inch, 1920×1080 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| LC470EUH-SCA1-pris | Begär pris och ledtid |
| Modell alias | LC470EUH (SC)(A1) |
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Förvaringstemperatur | -20 ~ 60 °C |
| Anmärkningar | Backlight LED: 22S12P |
LC470EUH-SCA1 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 1920(RGB)×1080 (FHD) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 46 PPI |
| Bildförhållande | 16:9 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.1805×0.5415 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.5415×0.5415 mm (H×V) |
| Vikt | 14.0/15.5Kgs (Typ./Max.) |
| Yta | Antiglare (Haze 10%), Hard coating (3H) |
| Aktivt område | 1039.68×584.82 mm (H×V) |
| Bezel Area | 1047.6×592.8 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 1083.6×628.8 mm (H×V) |
| Skissdjup | 21.0/26.3 (Typ./Max.) mm |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Without |
LC470EUH-SCA1 Optiska funktioner
| Visningsläge | S-IPS, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 450 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 1400 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | 1.07B (8-bit + Dithering) |
| Color Gamut | 72% NTSC (CIE1931) |
| Respons tid | 8/10 (Typ.)(Tr/Td) |
| Visningsvinkel | 89/89/89/89 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visar riktning | Symmetry |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.279; Wy:0.292 |
| Vit Variation | 1.30 (Max.)(5 points) |
| Solljus läsbar | N |
LC470EUH-SCA1 Elektronik Feature
| Vertikal frekvens | 120Hz |
|---|---|
| Total strömförbrukning | 110.5W (Typ.) |
LC470EUH-SCA1 Backlight System
| Lampposition | Edge light type |
|---|---|
| Lamptyp | WLED |
| Lampform | 6 strings × 2CN |
| Lampans livstid | 50K(Typ.) (Hours) |
| Lampspänning | 136.4±8.8V |
| Lampans ström | 55±2.75mA |
| Lampor Strömförbrukning | 80/90/100.6W (Min./Typ./Max.) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Lampadrivrutin | No |
LC470EUH-SCA1 Signalgränssnitt
| Signalkategori | Mini LVDS |
|---|---|
| Signalklass | Mini LVDS |
| Ingångsspänning för panel | 12.0V (Typ.) |
| Ingångsström för panelen | 0.8/1.04A (Typ./Max.) |
| Panel strömförbrukning | 8.53/11.09W (Typ./Max.) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Signalgränssnitt | HRS - TF06L-60S-0.5SH, Pitch:0.5 mm, Pin:60 pins |
