Översikt
Specifikation
LQ070T5DG03A

LQ070T5DG03A Grundläggande information
| Panelmodell | LQ070T5DG03A |
|---|---|
| Panel varumärke | SHARP |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 480×234 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| LQ070T5DG03A-pris | Begär pris och ledtid |
LQ070T5DG03A Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 480(RGB)×234 |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Outline Dimension | 167×93 mm (H×V) |
| Skissdjup | 7.2 (Typ.) mm |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
LQ070T5DG03A Optiska funktioner
| Visningsläge | Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 450 cd/m² (Typ.) |
| Display Färg | 262K (6-bit) |
| Solljus läsbar | N |
LQ070T5DG03A Backlight System
| Lampposition | Edge light type |
|---|---|
| Lamptyp | WLED |
LQ070T5DG03A Signalgränssnitt
| Signalkategori | TTL |
|---|---|
| Signalklass | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) |
