Översikt
Specifikation
LQ104V1DG74

LQ104V1DG74 Grundläggande information
| Panelmodell | LQ104V1DG74 |
|---|---|
| Panel varumärke | SHARP |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,10.4 inch, 640×480 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| LQ104V1DG74-pris | Begär pris och ledtid |
| Ett annat namn | - |
| OP Temperatur | - |
| ST Temperatur | - |
| Vibration Level | - |
LQ104V1DG74 Optiska funktioner
| Ett annat namn | - |
|---|---|
| OP Temperatur | - |
| ST Temperatur | - |
| Vibration Level | - |
| luminans | 450 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 800:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Bra utsikt på | 6 o'clock |
| Svarhastighet | 35 (Typ.)(Tr+Td) ms |
| Visningsvinkel | 80/80/65/80 (Typ.)(CR≥10) |
| Driftläge | TN, Normally White, Transmissive |
| kromaticitet | - |
| Support Färg | 262K (6-bit) |
LQ104V1DG74 Mekaniska egenskaper
| Ett annat namn | - |
|---|---|
| OP Temperatur | - |
| ST Temperatur | - |
| Vibration Level | - |
| luminans | 450 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 800:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Bra utsikt på | 6 o'clock |
| Svarhastighet | 35 (Typ.)(Tr+Td) ms |
| Visningsvinkel | 80/80/65/80 (Typ.)(CR≥10) |
| Driftläge | TN, Normally White, Transmissive |
| kromaticitet | - |
| Support Färg | 262K (6-bit) |
| Antal pixlar | 640(RGB)×480, VGA |
| Arrangemang | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (W × H) | 0.110×0.330 mm |
| Pixel pitch (W × H) | 0.330×0.330 mm |
| Aktiv visning | 211.2(W)×158.4(H) mm |
| Sammantaget Dim. | 227.3(W)×177.5(H) mm |
| Bezel Opening | - |
| Total djup | 9.3 (Typ.) mm |
| Form Shape | Flat Rectangle |
| Orientering | Landscape type |
| Bildförhållande (W: H) | 4:3 |
| Formstil | - |
| Massa | 500g |
| Yta | - |
LQ104V1DG74 Signalgränssnitt
| Ett annat namn | - |
|---|---|
| OP Temperatur | - |
| ST Temperatur | - |
| Vibration Level | - |
| luminans | 450 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 800:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Bra utsikt på | 6 o'clock |
| Svarhastighet | 35 (Typ.)(Tr+Td) ms |
| Visningsvinkel | 80/80/65/80 (Typ.)(CR≥10) |
| Driftläge | TN, Normally White, Transmissive |
| kromaticitet | - |
| Support Färg | 262K (6-bit) |
| Antal pixlar | 640(RGB)×480, VGA |
| Arrangemang | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (W × H) | 0.110×0.330 mm |
| Pixel pitch (W × H) | 0.330×0.330 mm |
| Aktiv visning | 211.2(W)×158.4(H) mm |
| Sammantaget Dim. | 227.3(W)×177.5(H) mm |
| Bezel Opening | - |
| Total djup | 9.3 (Typ.) mm |
| Form Shape | Flat Rectangle |
| Orientering | Landscape type |
| Bildförhållande (W: H) | 4:3 |
| Formstil | - |
| Massa | 500g |
| Yta | - |
| Ingångsström | - |
| Inspänning | 3.3V (Typ.) |
| Konsumtion | - |
| Signalgränssnitt | CMOS (1 ch, 6-bit) |
LQ104V1DG74 Backlight System
| Ett annat namn | - |
|---|---|
| OP Temperatur | - |
| ST Temperatur | - |
| Vibration Level | - |
| luminans | 450 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 800:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Bra utsikt på | 6 o'clock |
| Svarhastighet | 35 (Typ.)(Tr+Td) ms |
| Visningsvinkel | 80/80/65/80 (Typ.)(CR≥10) |
| Driftläge | TN, Normally White, Transmissive |
| kromaticitet | - |
| Support Färg | 262K (6-bit) |
| Antal pixlar | 640(RGB)×480, VGA |
| Arrangemang | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (W × H) | 0.110×0.330 mm |
| Pixel pitch (W × H) | 0.330×0.330 mm |
| Aktiv visning | 211.2(W)×158.4(H) mm |
| Sammantaget Dim. | 227.3(W)×177.5(H) mm |
| Bezel Opening | - |
| Total djup | 9.3 (Typ.) mm |
| Form Shape | Flat Rectangle |
| Orientering | Landscape type |
| Bildförhållande (W: H) | 4:3 |
| Formstil | - |
| Massa | 500g |
| Yta | - |
| Ingångsström | - |
| Inspänning | 3.3V (Typ.) |
| Konsumtion | - |
| Signalgränssnitt | CMOS (1 ch, 6-bit) |
| Lamptyp | WLED |
| Belopp | - |
| Placera | Edge light type |
| Utbyta | Replaceable |
| Lampform | - |
| Lampans liv | 50K(Typ.) (Hours) |
