Översikt
Specifikation
LQ123P1JX32

LQ123P1JX32 Grundläggande information
| Panelmodell | LQ123P1JX32 |
|---|---|
| Panel varumärke | SHARP |
| descrition | IGZO TFT-LCD ,12.3 inch, 2400×1600 |
| Paneltyp | IGZO TFT-LCD |
| LQ123P1JX32-pris | Begär pris och ledtid |
| Modell alias | SHP148A |
| Drifttemp. | -5 ~ 55 °C |
| Lagringstemperatur. | -20 ~ 60 °C |
| Vibration Betyg | - |
| Specifika funktioner | |
| Anmärkningar | eDP1.4a |
LQ123P1JX32 Mekaniska egenskaper
| Modell alias | SHP148A |
|---|---|
| Drifttemp. | -5 ~ 55 °C |
| Lagringstemperatur. | -20 ~ 60 °C |
| Vibration Betyg | - |
| Specifika funktioner | |
| Anmärkningar | eDP1.4a |
| Pixelformat | 2400(RGB)×1600 |
| Dot pitch | 0.036×0.108 mm (H×V) |
| Konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Pitch | 0.108×0.108 mm (H×V) |
| Visningsområde | 259.2×172.8 mm (H×V) |
| Bezel Area | - |
| Skiss Dim. | 285.4×211.9 mm (H×V) |
| Skissdjup | 2.86/3.11 (Typ./Max.) mm |
| Formfaktor | Flat Rectangle |
| Orientering | Landscape type |
| Bildförhållande | 15:10 (H:V) |
| Formstil | - |
| Beröringspunkter | 10 points |
| TP-signal | I²C |
| TP Controller | With touch controller |
| Pekskärm | PCAP |
| Hål och fästen | Without |
| Vikt | 238±24g |
| Yta | Glare (Haze 0%), Hard coating (7H) |
| Panelöverdrag | With Cover Lens |
LQ123P1JX32 Optiska funktioner
| Modell alias | SHP148A |
|---|---|
| Drifttemp. | -5 ~ 55 °C |
| Lagringstemperatur. | -20 ~ 60 °C |
| Vibration Betyg | - |
| Specifika funktioner | |
| Anmärkningar | eDP1.4a |
| Pixelformat | 2400(RGB)×1600 |
| Dot pitch | 0.036×0.108 mm (H×V) |
| Konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Pitch | 0.108×0.108 mm (H×V) |
| Visningsområde | 259.2×172.8 mm (H×V) |
| Bezel Area | - |
| Skiss Dim. | 285.4×211.9 mm (H×V) |
| Skissdjup | 2.86/3.11 (Typ./Max.) mm |
| Formfaktor | Flat Rectangle |
| Orientering | Landscape type |
| Bildförhållande | 15:10 (H:V) |
| Formstil | - |
| Beröringspunkter | 10 points |
| TP-signal | I²C |
| TP Controller | With touch controller |
| Pekskärm | PCAP |
| Hål och fästen | Without |
| Vikt | 238±24g |
| Yta | Glare (Haze 0%), Hard coating (7H) |
| Panelöverdrag | With Cover Lens |
| ljusstyrka | 380 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 1500:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Visningsvinkel | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) |
| Optiskt läge | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Visar riktning | Symmetry |
| Respons tid | 33 (Typ.)(Tr+Td) (ms) |
| kromaticitet | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Färgnummer | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 71% NTSC (CIE1931) |
| Enhetlighet | 1.43 (Max.)(13 points) |
LQ123P1JX32 Elektronik Feature
| Modell alias | SHP148A |
|---|---|
| Drifttemp. | -5 ~ 55 °C |
| Lagringstemperatur. | -20 ~ 60 °C |
| Vibration Betyg | - |
| Specifika funktioner | |
| Anmärkningar | eDP1.4a |
| Pixelformat | 2400(RGB)×1600 |
| Dot pitch | 0.036×0.108 mm (H×V) |
| Konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Pitch | 0.108×0.108 mm (H×V) |
| Visningsområde | 259.2×172.8 mm (H×V) |
| Bezel Area | - |
| Skiss Dim. | 285.4×211.9 mm (H×V) |
| Skissdjup | 2.86/3.11 (Typ./Max.) mm |
| Formfaktor | Flat Rectangle |
| Orientering | Landscape type |
| Bildförhållande | 15:10 (H:V) |
| Formstil | - |
| Beröringspunkter | 10 points |
| TP-signal | I²C |
| TP Controller | With touch controller |
| Pekskärm | PCAP |
| Hål och fästen | Without |
| Vikt | 238±24g |
| Yta | Glare (Haze 0%), Hard coating (7H) |
| Panelöverdrag | With Cover Lens |
| ljusstyrka | 380 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 1500:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Visningsvinkel | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) |
| Optiskt läge | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Visar riktning | Symmetry |
| Respons tid | 33 (Typ.)(Tr+Td) (ms) |
| kromaticitet | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Färgnummer | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 71% NTSC (CIE1931) |
| Enhetlighet | 1.43 (Max.)(13 points) |
| Ramfrekvens | 60Hz |
| Omvänd scanning | No |
LQ123P1JX32 Backlight System
| Modell alias | SHP148A |
|---|---|
| Drifttemp. | -5 ~ 55 °C |
| Lagringstemperatur. | -20 ~ 60 °C |
| Vibration Betyg | - |
| Specifika funktioner | |
| Anmärkningar | eDP1.4a |
| Pixelformat | 2400(RGB)×1600 |
| Dot pitch | 0.036×0.108 mm (H×V) |
| Konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Pitch | 0.108×0.108 mm (H×V) |
| Visningsområde | 259.2×172.8 mm (H×V) |
| Bezel Area | - |
| Skiss Dim. | 285.4×211.9 mm (H×V) |
| Skissdjup | 2.86/3.11 (Typ./Max.) mm |
| Formfaktor | Flat Rectangle |
| Orientering | Landscape type |
| Bildförhållande | 15:10 (H:V) |
| Formstil | - |
| Beröringspunkter | 10 points |
| TP-signal | I²C |
| TP Controller | With touch controller |
| Pekskärm | PCAP |
| Hål och fästen | Without |
| Vikt | 238±24g |
| Yta | Glare (Haze 0%), Hard coating (7H) |
| Panelöverdrag | With Cover Lens |
| ljusstyrka | 380 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 1500:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Visningsvinkel | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) |
| Optiskt läge | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Visar riktning | Symmetry |
| Respons tid | 33 (Typ.)(Tr+Td) (ms) |
| kromaticitet | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Färgnummer | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 71% NTSC (CIE1931) |
| Enhetlighet | 1.43 (Max.)(13 points) |
| Ramfrekvens | 60Hz |
| Omvänd scanning | No |
| Lampform | 8 strings |
| Lamptyp | WLED |
| Livstid | 15K(Min.) (Hours) |
| Ersättning | - |
| Belopp | 8S8P |
| Placera | - |
| Spänningsinmatning | 22.8/24.8V (Typ./Max.) |
| Aktuell ingång | 18.9mA (Typ.) |
| Konsumtion | 2.8/3.1W (Typ./Max.) |
| Lampdrivrutin | No |
LQ123P1JX32 Signalgränssnitt
| Modell alias | SHP148A |
|---|---|
| Drifttemp. | -5 ~ 55 °C |
| Lagringstemperatur. | -20 ~ 60 °C |
| Vibration Betyg | - |
| Specifika funktioner | |
| Anmärkningar | eDP1.4a |
| Pixelformat | 2400(RGB)×1600 |
| Dot pitch | 0.036×0.108 mm (H×V) |
| Konfiguration | |
| Pixel Pitch | 0.108×0.108 mm (H×V) |
| Visningsområde | 259.2×172.8 mm (H×V) |
| Bezel Area | - |
| Skiss Dim. | 285.4×211.9 mm (H×V) |
| Skissdjup | 2.86/3.11 (Typ./Max.) mm |
| Formfaktor | Flat Rectangle |
| Orientering | Landscape type |
| Bildförhållande | 15:10 (H:V) |
| Formstil | - |
| Beröringspunkter | 10 points |
| TP-signal | I²C |
| TP Controller | With touch controller |
| Pekskärm | PCAP |
| Hål och fästen | Without |
| Vikt | 238±24g |
| Yta | Glare (Haze 0%), Hard coating (7H) |
| Panelöverdrag | With Cover Lens |
| ljusstyrka | 380 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 1500:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Visningsvinkel | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) |
| Optiskt läge | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Visar riktning | Symmetry |
| Respons tid | 33 (Typ.)(Tr+Td) (ms) |
| kromaticitet | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Färgnummer | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 71% NTSC (CIE1931) |
| Enhetlighet | 1.43 (Max.)(13 points) |
| Ramfrekvens | 60Hz |
| Omvänd scanning | No |
| Lampform | 8 strings |
| Lamptyp | WLED |
| Livstid | 15K(Min.) (Hours) |
| Ersättning | - |
| Belopp | 1 pcs |
| Placera | - |
| Spänningsinmatning | 22.8/24.8V (Typ./Max.) |
| Aktuell ingång | 18.9mA (Typ.) |
| Konsumtion | 2.8/3.1W (Typ./Max.) |
| Lampdrivrutin | No |
| Pin Pitch | 0.5 mm |
| Pins | 40 pins |
| Signal Systerm | eDP (4 Lanes) |
