Översikt
Specifikation
LQ125T1JX05-E

LQ125T1JX05-E Grundläggande information
| Panelmodell | LQ125T1JX05-E |
|---|---|
| Panel varumärke | SHARP |
| descrition | IGZO TFT-LCD ,12.5 inch, 2560×1440 |
| Paneltyp | IGZO TFT-LCD |
| LQ125T1JX05-E-pris | Begär pris och ledtid |
| Modell alias | - |
| Drifttemp. | 0 ~ 50 °C |
| Lagringstemperatur. | -20 ~ 60 °C |
| Vibration Betyg | - |
LQ125T1JX05-E Mekaniska egenskaper
| Modell alias | - |
|---|---|
| Drifttemp. | 0 ~ 50 °C |
| Lagringstemperatur. | -20 ~ 60 °C |
| Vibration Betyg | - |
| Pixelformat | 2560(RGB)×1440, Quad-HD+ |
| Dot pitch | 0.036×0.108 mm (H×V) |
| Konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Pitch | 0.108×0.108 mm (H×V) |
| Visningsområde | 276.48×155.52 mm (H×V) |
| Bezel Area | - |
| Formfaktor | Flat Rectangle |
| Orientering | Landscape type |
| Bildförhållande | 16:9 (H:V) |
| Formstil | Slim (PCBA Bent, Depth ≤3.0mm) |
LQ125T1JX05-E Optiska funktioner
| Modell alias | - |
|---|---|
| Drifttemp. | 0 ~ 50 °C |
| Lagringstemperatur. | -20 ~ 60 °C |
| Vibration Betyg | - |
| Pixelformat | 2560(RGB)×1440, Quad-HD+ |
| Dot pitch | 0.036×0.108 mm (H×V) |
| Konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Pitch | 0.108×0.108 mm (H×V) |
| Visningsområde | 276.48×155.52 mm (H×V) |
| Bezel Area | - |
| Formfaktor | Flat Rectangle |
| Orientering | Landscape type |
| Bildförhållande | 16:9 (H:V) |
| Formstil | Slim (PCBA Bent, Depth ≤3.0mm) |
| ljusstyrka | - |
| Kontrastförhållande | 1000:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Visningsvinkel | 80/80/80/80 (Min.)(CR≥10) |
| Optiskt läge | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Visar riktning | Symmetry |
| Respons tid | 25 (Typ.)(Tr+Td) ms |
| kromaticitet | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Färgnummer | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | - |
| Enhetlighet | 1.25/1.45 (Typ./Max.)(5 points) |
LQ125T1JX05-E Backlight System
| Modell alias | - |
|---|---|
| Drifttemp. | 0 ~ 50 °C |
| Lagringstemperatur. | -20 ~ 60 °C |
| Vibration Betyg | - |
| Pixelformat | 2560(RGB)×1440, Quad-HD+ |
| Dot pitch | 0.036×0.108 mm (H×V) |
| Konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Pitch | 0.108×0.108 mm (H×V) |
| Visningsområde | 276.48×155.52 mm (H×V) |
| Bezel Area | - |
| Formfaktor | Flat Rectangle |
| Orientering | Landscape type |
| Bildförhållande | 16:9 (H:V) |
| Formstil | Slim (PCBA Bent, Depth ≤3.0mm) |
| ljusstyrka | - |
| Kontrastförhållande | 1000:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Visningsvinkel | 80/80/80/80 (Min.)(CR≥10) |
| Optiskt läge | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Visar riktning | Symmetry |
| Respons tid | 25 (Typ.)(Tr+Td) ms |
| kromaticitet | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Färgnummer | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | - |
| Enhetlighet | 1.25/1.45 (Typ./Max.)(5 points) |
| Lamptyp | WLED |
| Belopp | - |
| Livstid | - |
| Ersättning | - |
| Lampform | - |
| Placera | - |
| Lampdrivrutin | With LED Driver |
| Spänningsinmatning | 5.0/12.0/21.0V (Min./Typ./Max.) |
| Aktuell ingång | - |
LQ125T1JX05-E Signalgränssnitt
| Modell alias | - |
|---|---|
| Drifttemp. | 0 ~ 50 °C |
| Lagringstemperatur. | -20 ~ 60 °C |
| Vibration Betyg | - |
| Pixelformat | 2560(RGB)×1440, Quad-HD+ |
| Dot pitch | 0.036×0.108 mm (H×V) |
| Konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Pitch | 0.108×0.108 mm (H×V) |
| Visningsområde | 276.48×155.52 mm (H×V) |
| Bezel Area | - |
| Formfaktor | Flat Rectangle |
| Orientering | Landscape type |
| Bildförhållande | 16:9 (H:V) |
| Formstil | Slim (PCBA Bent, Depth ≤3.0mm) |
| ljusstyrka | - |
| Kontrastförhållande | 1000:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Visningsvinkel | 80/80/80/80 (Min.)(CR≥10) |
| Optiskt läge | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Visar riktning | Symmetry |
| Respons tid | 25 (Typ.)(Tr+Td) ms |
| kromaticitet | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Färgnummer | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | - |
| Enhetlighet | 1.25/1.45 (Typ./Max.)(5 points) |
| Lamptyp | WLED |
| Belopp | Configuration |
| Livstid | - |
| Ersättning | - |
| Lampform | - |
| Placera | |
| Lampdrivrutin | With LED Driver |
| Spänningsinmatning | 3.3V (Typ.) |
| Aktuell ingång | - |
| Logisk spänning | - |
| Pin Pitch | Pins |
