Översikt
Specifikation
LQ12S31

LQ12S31 Grundläggande information
| Panelmodell | LQ12S31 |
|---|---|
| Panel varumärke | SHARP |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,12.1 inch, 800×600 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| LQ12S31-pris | Begär pris och ledtid |
LQ12S31 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 800(RGB)×600 (SVGA) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 82 PPI |
| Bildförhållande | 4:3 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.1025×0.3075 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.3075×0.3075 mm (H×V) |
| Aktivt område | 246×184.5 mm (H×V) |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
LQ12S31 Optiska funktioner
| Display Färg | 262K (6-bit) |
|---|---|
| Solljus läsbar | N |
LQ12S31 Signalgränssnitt
| Signalkategori | TTL |
|---|---|
| Signalklass | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) |
| Ingångsspänning för panel | 3.3V (Typ.)(VCC) |
