Översikt
Specifikation
LS053K3SX01

LS053K3SX01 Grundläggande information
| Panelmodell | LS053K3SX01 |
|---|---|
| Panel varumärke | SHARP |
| descrition | CG-Kisel ,5.3 inch, 720×1280 |
| Paneltyp | CG-Kisel |
| LS053K3SX01-pris | Begär pris och ledtid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 60 °C |
| Förvaringstemperatur | -30 ~ 70 °C |
LS053K3SX01 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 720(RGB)×1280 (WXGA) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 278 PPI |
| Bildförhållande | 9:16 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.0304×0.0912 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.0912×0.0912 mm (H×V) |
| Vikt | 32g (Typ.) |
| Yta | Glare (Haze 0%) |
| Aktivt område | 65.664×116.736 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 68.7×124.94 mm (H×V) |
| Skissdjup | 1.68 (Typ.) mm |
| Landskap eller Porträtt | Portrait type |
| Pekskärmen | Without |
LS053K3SX01 Optiska funktioner
| Visningsläge | Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 450 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 800 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 70% NTSC (CIE1931) |
| Visningsvinkel | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥5) (L/R/U/D) |
| Visar riktning | Symmetry |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.300; Wy:0.320 |
| Vit Variation | 1.43 (Max.)(9 points) |
| Solljus läsbar | N |
LS053K3SX01 Elektronik Feature
| Förare IC | Built-in BU76S28 |
|---|
LS053K3SX01 Backlight System
| Lampposition | Edge light type |
|---|---|
| Lamptyp | WLED |
| Lampans ström | 20mA (Typ.) |
| Gränssnittstyp | Included in panel signal interface |
| Lampadrivrutin | No |
LS053K3SX01 Signalgränssnitt
| Signalkategori | MIPI |
|---|---|
| Signalklass | MIPI (4 data lanes) |
| Ingångsspänning för panel | 1.8/2.85/5.6/5.4V (Typ.)(VDDIO/VDD/VSP/VSN) |
| Ingångsström för panelen | 16.1/2.5/13.1/12.0mA (Typ.)(IDDIO/IDD/ISP/ISN) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Signalgränssnitt | Panasonic - AXT630124, Pitch:0.4 mm, Pin:30 pins |
