Översikt
Specifikation
NV116WHM-N43

NV116WHM-N43 Grundläggande information
| Panelmodell | NV116WHM-N43 |
|---|---|
| Panel varumärke | BOE |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,11.6 inch, 1366×768 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| NV116WHM-N43-pris | Begär pris och ledtid |
| Ett annat namn | - |
| OP Temperatur | 0 ~ 50 °C |
| ST Temperatur | -20 ~ 60 °C |
| Vibration Level | - |
| Funktioner | |
| Anmärkningar | eDP1.2 |
NV116WHM-N43 Optiska funktioner
| Ett annat namn | - |
|---|---|
| OP Temperatur | 0 ~ 50 °C |
| ST Temperatur | -20 ~ 60 °C |
| Vibration Level | - |
| Funktioner | |
| Anmärkningar | eDP1.2 |
| luminans | 220 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 800 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Bra utsikt på | Symmetry |
| Svarhastighet | 30 (Typ.)(Tr+Td) (ms) |
| Visningsvinkel | 80/80/80/80 (Min.)(CR≥10) |
| Driftläge | ADS, Normally Black, Transmissive |
| kromaticitet | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Support Färg | 262K (6-bit) |
| gamut | 45% NTSC (CIE1931) |
| Vit Variation | 1.25/1.54 (Max.)(5/13 points) |
NV116WHM-N43 Mekaniska egenskaper
| Ett annat namn | - |
|---|---|
| OP Temperatur | 0 ~ 50 °C |
| ST Temperatur | -20 ~ 60 °C |
| Vibration Level | - |
| Funktioner | |
| Anmärkningar | eDP1.2 |
| luminans | 220 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 800 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Bra utsikt på | Symmetry |
| Svarhastighet | 30 (Typ.)(Tr+Td) (ms) |
| Visningsvinkel | 80/80/80/80 (Min.)(CR≥10) |
| Driftläge | ADS, Normally Black, Transmissive |
| kromaticitet | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Support Färg | 262K (6-bit) |
| gamut | 45% NTSC (CIE1931) |
| Vit Variation | 1.25/1.54 (Max.)(5/13 points) |
| Antal pixlar | 1366(RGB)×768 [WXGA] |
| Arrangemang | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (W × H) | 0.0625×0.1875 mm |
| Pixel pitch (W × H) | 0.1875×0.1875 mm |
| Aktiv visning | 256.125(W)×144(H) mm |
| Sammantaget Dim. | 278(W)×168(H) mm |
| Bezel Opening | - |
| Total djup | 3.0 (Max.) mm |
| Form Shape | Flat Rectangle |
| Orientering | Landscape type |
| Bildförhållande (W: H) | 16:9 |
| Formstil | - |
| Fixering | Face mounting holes (2 pcs) on left, right slugs |
| Massa | 195g (Max.) |
| Yta | - |
NV116WHM-N43 Elektronik Feature
| Ett annat namn | - |
|---|---|
| OP Temperatur | 0 ~ 50 °C |
| ST Temperatur | -20 ~ 60 °C |
| Vibration Level | - |
| Funktioner | |
| Anmärkningar | eDP1.2 |
| luminans | 220 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 800 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Bra utsikt på | Symmetry |
| Svarhastighet | 30 (Typ.)(Tr+Td) (ms) |
| Visningsvinkel | 80/80/80/80 (Min.)(CR≥10) |
| Driftläge | ADS, Normally Black, Transmissive |
| kromaticitet | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Support Färg | 262K (6-bit) |
| gamut | 45% NTSC (CIE1931) |
| Vit Variation | 1.25/1.54 (Max.)(5/13 points) |
| Antal pixlar | 1366(RGB)×768 [WXGA] |
| Arrangemang | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (W × H) | 0.0625×0.1875 mm |
| Pixel pitch (W × H) | 0.1875×0.1875 mm |
| Aktiv visning | 256.125(W)×144(H) mm |
| Sammantaget Dim. | 278(W)×168(H) mm |
| Bezel Opening | - |
| Total djup | 3.0 (Max.) mm |
| Form Shape | Flat Rectangle |
| Orientering | Landscape type |
| Bildförhållande (W: H) | 16:9 |
| Formstil | - |
| Fixering | Face mounting holes (2 pcs) on left, right slugs |
| Massa | 195g (Max.) |
| Yta | - |
| Uppdateringsfrekvens | 60Hz |
| Omvänd scanning | No |
| Total strömförbrukning | 2.64W (Max.) |
NV116WHM-N43 Signalgränssnitt
| Ett annat namn | - |
|---|---|
| OP Temperatur | 0 ~ 50 °C |
| ST Temperatur | -20 ~ 60 °C |
| Vibration Level | - |
| Funktioner | |
| Anmärkningar | eDP1.2 |
| luminans | 220 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 800 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Bra utsikt på | Symmetry |
| Svarhastighet | 30 (Typ.)(Tr+Td) (ms) |
| Visningsvinkel | 80/80/80/80 (Min.)(CR≥10) |
| Driftläge | ADS, Normally Black, Transmissive |
| kromaticitet | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Support Färg | 262K (6-bit) |
| gamut | 45% NTSC (CIE1931) |
| Vit Variation | 1.25/1.54 (Max.)(5/13 points) |
| Antal pixlar | 1366(RGB)×768 [WXGA] |
| Arrangemang | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (W × H) | 0.0625×0.1875 mm |
| Pixel pitch (W × H) | 0.1875×0.1875 mm |
| Aktiv visning | 256.125(W)×144(H) mm |
| Sammantaget Dim. | 278(W)×168(H) mm |
| Bezel Opening | - |
| Total djup | 3.0 (Max.) mm |
| Form Shape | Flat Rectangle |
| Orientering | Landscape type |
| Bildförhållande (W: H) | 16:9 |
| Formstil | - |
| Fixering | Face mounting holes (2 pcs) on left, right slugs |
| Massa | 195g (Max.) |
| Yta | - |
| Uppdateringsfrekvens | 60Hz |
| Omvänd scanning | No |
| Total strömförbrukning | 2.64W (Max.) |
| Belopp | 1 pcs |
| Pin Pitch | 0.5 mm |
| Stiftbelopp | 40 pins |
| Pin-uppgift |
NV116WHM-N43 Backlight System
| Ett annat namn | - |
|---|---|
| OP Temperatur | 0 ~ 50 °C |
| ST Temperatur | -20 ~ 60 °C |
| Vibration Level | - |
| Funktioner | |
| Anmärkningar | eDP1.2 |
| luminans | 220 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 800 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Bra utsikt på | Symmetry |
| Svarhastighet | 30 (Typ.)(Tr+Td) (ms) |
| Visningsvinkel | 80/80/80/80 (Min.)(CR≥10) |
| Driftläge | ADS, Normally Black, Transmissive |
| kromaticitet | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Support Färg | 262K (6-bit) |
| gamut | 45% NTSC (CIE1931) |
| Vit Variation | 1.25/1.54 (Max.)(5/13 points) |
| Antal pixlar | 1366(RGB)×768 [WXGA] |
| Arrangemang | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (W × H) | 0.0625×0.1875 mm |
| Pixel pitch (W × H) | 0.1875×0.1875 mm |
| Aktiv visning | 256.125(W)×144(H) mm |
| Sammantaget Dim. | 278(W)×168(H) mm |
| Bezel Opening | - |
| Total djup | 3.0 (Max.) mm |
| Form Shape | Flat Rectangle |
| Orientering | Landscape type |
| Bildförhållande (W: H) | 16:9 |
| Formstil | - |
| Fixering | Face mounting holes (2 pcs) on left, right slugs |
| Massa | 195g (Max.) |
| Yta | - |
| Uppdateringsfrekvens | 60Hz |
| Omvänd scanning | No |
| Total strömförbrukning | 2.64W (Max.) |
| Belopp | 6S4P |
| Pin Pitch | 0.5 mm |
| Stiftbelopp | 40 pins |
| Pin-uppgift | |
| Lampform | 4 strings |
| Lamptyp | WLED |
| Placera | - |
| Utbyta | - |
| Liv | 15K(Min.) (Hours) |
| Fysisk typ | Included in panel signal interface |
| Bakgrundsljusdrivrutin | With LED Driver |
| Ingångsström | - |
| Inspänning | 5.0/12.0/21.0V (Min./Typ./Max.) |
| Konsumtion | 1.68 (Max.) |
